LAURIN – czapka z alpaki wywijana ręcznie robiona 100% alpaka 4434 ametyst
|
Robię wszystko, by oddać rzeczywisty kolor Pamiętaj, że kolor może się różnić Jeśli jest więcej zdjęć, warto obejrzeć wszystkie |
Oszczędź kupując więcej
Wywijana czapka LAURIN z 100% wełny alpaki w kolorze 4434 Ametyst to ręcznie robiona, średniej grubości czapka beanie na jesień i zimę, z wyraźną strukturą ściągacza i delikatnym włosem na powierzchni. Dostępność konkretnego egzemplarza (od ręki lub na zamówienie) sprawdzisz po kliknięciu wybranego rozmiaru.
Kiedy ta czapka będzie dobrym wyborem
Model sprawdzi się, jeśli szukasz czapki z alpaki na chłodniejszy sezon, która dobrze trzyma ciepło, ale nie jest przesadnie gruba. Fioletowy odcień ametystu będzie odpowiedni, gdy chcesz dodać koloru zimowym zestawom, ale nadal zachować spokojną, stonowaną tonację. Dzięki klasycznemu krojowi beanie z wywinięciem pasuje do codziennych stylizacji, od płaszcza po kurtkę. Nie będzie dobrym wyborem, jeśli masz bardzo wrażliwą skórę głowy i nie akceptujesz żadnego podgryzania włókien.
Kontakt ze skórą i materiał
Czapka jest wykonana z 100% wełny alpaki z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, o średniej grubości przędzy i wyczuwalnym, ale miękkim włosie. W dotyku materiał jest przyjemny i sprężysty, a w bezpośrednim kontakcie ze skórą może dawać lekkie uczucie podgryzania u osób wyjątkowo wrażliwych na włókna naturalne. Jeśli w przeszłości przeszkadzała Ci faktura klasycznych wełnianych czapek, rozważ noszenie tej czapki na cienką opaskę lub wybór delikatniejszej przędzy.
Dłuższą żywotność dzianiny wspiera odpowiednia pielęgnacja – szczegółowe wskazówki znajdziesz w poradniku pielęgnacja wełny.
Krój, wywinięcie i dopasowanie
LAURIN to dopasowana czapka wywijana, wykonana ręcznie na drutach podwójnym ściągaczem, który pracuje razem z obwodem głowy i dobrze trzyma kształt. Wywinięcie tworzy dodatkową warstwę na uszach i czole, co podnosi komfort cieplny w wietrzne dni. Średnia grubość dzianiny sprawia, że czapka układa się miękko, z lekkim luzem na czubku głowy, bez efektu bardzo masywnej bryły. Przy wyborze rozmiaru warto pozostać przy swoim standardowym obwodzie – czapka nie jest mocno rozciągnięta, ale elastyczny ściągacz daje zapas na typowe różnice w kształcie głowy.
Jak ta czapka zachowuje się w codziennym noszeniu
- Średnia grubość dzianiny – zapewnia odczuwalne ciepło jesienią i zimą, bez przegrzewania w dodatnich temperaturach.
- Podwójny ściągacz – stabilnie trzyma czapkę na głowie, co ogranicza zsuwanie się przy ruchu i wietrze.
- Wywinięcie na brzegach – daje podwójną warstwę nad uszami, co odczuwalnie podnosi komfort przy niższych temperaturach i podmuchach wiatru.
- Delikatny włos na powierzchni – nadaje czapce miękki, matowy wygląd oraz lekko otulające wrażenie przy dotyku.
- Wysoka odporność na mechacenie – pozwala zachować estetyczny wygląd dzianiny przy regularnym noszeniu, przy zachowaniu zasad prania ręcznego.
- Ręczne wykonanie na drutach – daje równą, elastyczną strukturę oczek, która dopasowuje się do głowy inaczej niż czapki maszynowe.
- Kolor 4434 Ametyst w fioletowej tonacji – sprawia, że czapka wyróżnia się na tle klasycznych szarości, ale nadal łatwo łączy się z neutralnymi kolorami garderoby.
Dodatki i możliwości uzupełnienia kompletu
Jeśli lubisz wykończenie z miękkim akcentem na górze, do tego modelu możesz dobrać czapkę damską z pomponem w tym samym kolorze, wykonaną z tej samej włóczki. Do stworzenia spójnego zestawu na chłodne dni możesz dobrać także pasującą chustę, szal lub komin z oferty chust i kominów, co ułatwia utrzymanie podobnego poziomu ciepła i faktury przy szyi.
Opinie o LAURIN – czapka z alpaki wywijana ręcznie robiona 100% alpaka 4434 ametyst
- 5/5Opinia potwierdzona zakupemCzapka taka jak oczekiwałam. Miła, ciepła i ogólnie piękna. Polecam.2026-02-06
- 5/5Opinia potwierdzona zakupemFantastyczna, jestem zachwycona tą czapką. Ciepła, miła, pięknie zrobiona.2024-10-27
- 5/5Opinia potwierdzona zakupemCzapka lekka, miła w dotyku, estetycznie wykonana.2024-01-14
- 5/5Opinia potwierdzona zakupemBardzo dobra jakość wełny i wykonania, wyprana i gotowa do noszenia. Polecam gorąco2023-10-31














