AUREA – ręcznie robiona czapka beanie baby merino + moher i jedwab damska/dziecięca 05/03 Jasny Róż
|
Robię wszystko, by oddać rzeczywisty kolor Pamiętaj, że kolor może się różnić Jeśli jest więcej zdjęć, warto obejrzeć wszystkie |
Cienka, lekka czapka beanie AUREA z baby merino z dodatkiem moheru i jedwabiu to ręcznie robiona, wywijana czapka na sezon jesienno‑wiosenny w odcieniu jasnego różu. Dostępność konkretnego rozmiaru (damskiego lub dziecięcego) sprawdzisz po jego kliknięciu – część czapek jest gotowa od ręki, inne powstają na zamówienie.
Na jakie potrzeby odpowiada ta czapka
Ten model sprawdzi się, jeśli szukasz czapki wełnianej merino na przejściowe pory roku, lekkiej, ale z wywijanym brzegiem wokół uszu. Jasny róż i delikatny włos dzianiny nadają jej bardziej elegancki charakter, więc pasuje zarówno do codziennych, jak i bardziej uporządkowanych stylizacji. Ze względu na wyczuwalny moherowy meszek nie będzie dobrym wyborem dla osób z bardzo wrażliwą skórą lub wyraźną niechęcią do uczucia podgryzania. Jeśli potrzebujesz maksymalnie gładkiego kontaktu z głową dziecka lub swoją, lepiej rozważyć inny model bez moheru.
Kontakt z włóknem i odczucia na skórze
Czapka jest wykonana z dwóch nitek: 100% baby merino oraz mieszanki 75% moher, 25% jedwab, co daje cienką, lekką, ale optycznie puszystą dzianinę z miękkim włosem. Baby merino z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, Klasa I jest odpowiedni również na akcesoria dziecięce, natomiast dodatek moheru nadaje fakturze charakterystyczny meszek, który część osób odbiera jako przytulny, a część – jako lekkie podgryzanie. Jeśli wiesz, że moher zwykle Cię drażni, potraktuj ten model z rezerwą, szczególnie przy noszeniu bezpośrednio na bardzo wrażliwej skórze.
Kształt i sposób układania na głowie
To czapka wywijana typu beanie, robiona ręcznie na drutach pojedynczym ściągaczem, dzięki czemu elastycznie dopasowuje się do obwodu głowy. Wywinięcie tworzy dodatkową warstwę dzianiny nad uszami i linią czoła, a część górna układa się miękko, z niewielkim „workiem”, bez sztywnego sterczenia. Ściągaczowy ścieg sprawia, że czapka trzyma się na miejscu, ale nie jest mocno opinająca, więc dobrze współpracuje z włosami upiętymi luźno czy pozostawionymi rozpuszczonymi.
Jak ta czapka zachowuje się w codziennym używaniu
- Cienka, lekka dzianina z dwóch nitek – czapka nie obciąża głowy, co ułatwia noszenie jej przez wiele godzin, np. w drodze do szkoły czy pracy.
- Wywinięty brzeg – dodatkowa warstwa nad uszami daje więcej osłony w wietrzne, chłodniejsze dni jesieni i wiosny.
- Ściągaczowy ścieg na całej wysokości – elastyczne dopasowanie zmniejsza ryzyko zsuwania się czapki, ale też ogranicza uczucie ucisku.
- Powierzchnia z wyraźnym, miękkim włosem – jasnoróżowy kolor i moherowy meszek sprawiają, że czapka wygląda bardziej subtelnie i może pełnić funkcję eleganckiej czapki zimowej damskiej w łagodniejszą pogodę.
- Wysoka odporność na mechacenie – przy prawidłowej pielęgnacji dzianina dłużej zachowuje schludny wygląd bez intensywnych kuleczek na powierzchni.
- Przeznaczenie na jesień i wiosnę – cienka konstrukcja lepiej sprawdzi się w umiarkowanym chłodzie niż w długotrwałych, silnych mrozach.
- Ręczne wykonanie na drutach – każdy egzemplarz jest dopracowany pojedynczo, co ułatwia kontrolę nad sprężystością i równomiernym ułożeniem ściągacza.
Detale wykończenia i elementy do kompletu
Czapka jest wykończona odpinaną metką z ekoskóry z logo Nitkowe Love – przed praniem możesz ją łatwo zdjąć, co ułatwia pielęgnację. Aby dzianina zachowała kształt i strukturę, zalecane jest ręczne pranie i suszenie na płasko; więcej praktycznych wskazówek znajdziesz w poradniku Pielęgnacja wełny, który pomaga ograniczyć ryzyko filcowania i nadmiernego rozciągnięcia. Jeśli szukasz gotowego zestawu, możesz dobrać pasującą kolorystycznie chustę, szal lub komin z działu chusty, szale, kominy, tworząc spójny komplet, np. czapka i szalik z wełny merino.
Opinie o AUREA – ręcznie robiona czapka beanie baby merino + moher i jedwab damska/dziecięca 05/03 Jasny Róż
- 5/5Opinia potwierdzona zakupemPiękna, starannie wykonana, ciepła.2025-12-12
- 5/5Opinia potwierdzona zakupemCzapka fantastyczna! Lekka, uciągliwa i bardzo miękka... jak delikatny puszek na głowie2024-11-28
- 5/5Opinia potwierdzona zakupemMięciutka, bardzo lekka i ciepła. Polecam!2024-11-21
- 5/5Opinia potwierdzona zakupemCiepła, lekka i bardzo ładna czapka (mój drugi zakup). Polecam wszystkim.2024-02-03
- 5/5Opinia potwierdzona zakupemPiękna , lekka jak piórko i ciepła.2023-11-28














