AUREA – ręcznie robiona ciepła czapka beanie z baby merino + moher i jedwab damska / dziecięca 16/14 Czerwony
|
Robię wszystko, by oddać rzeczywisty kolor Pamiętaj, że kolor może się różnić Jeśli jest więcej zdjęć, warto obejrzeć wszystkie |
AUREA to ręcznie robiona, wywijana czapka beanie z dwóch nitek: 100% baby merino oraz mieszanki moheru z jedwabiem, o cienkiej, lekkiej dzianinie na sezon przejściowy. Dostępność konkretnego egzemplarza (od ręki lub na zamówienie) sprawdzisz po kliknięciu wybranego rozmiaru.
Czapka z myślą o konkretnych sytuacjach
Ta cienka, ciepła czapka damska i dziecięca sprawdzi się przy chłodniejszej jesieni i wczesnej wiośnie, gdy potrzebujesz ochrony przed chłodem, ale bez uczucia ciężkiego nakrycia głowy. Będzie dobrym wyborem, jeśli lubisz dopasowane, wełniane czapki z wywinięciem i wyraźnie zaznaczonym włosem przędzy. Intensywny czerwony kolor pasuje do prostych, codziennych zestawów, ale też do bardziej eleganckiego płaszcza, bez mocno sportowego efektu. Nie będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób o bardzo wrażliwej skórze głowy lub tych, które źle tolerują moher – w ich przypadku czapka może delikatnie podgryzać.
Naturalne włókna i odczucie na skórze
Czapka powstała z połączenia 100% wełny baby merino z jedną nitką przędzy moherowo‑jedwabnej, dlatego dzianina jest lekka, sprężysta i z widocznym, miękkim włosem. Baby merino z certyfikatem Oeko‑Tex Standard 100 w klasie I oznacza, że przędza została przebadana pod kątem obecności substancji szkodliwych i może być stosowana również w akcesoriach dla małych dzieci. W praktyce kontakt ze skórą jest miękki i otulający, ale obecność moheru może być wyczuwalna dla osób o szczególnie wrażliwej skórze.
Przy skrajnej wrażliwości sensorycznej lub alergii na moher warto rozważyć czapkę z gładkiej przędzy bez włosa.
Krój, który przylega, ale nie obciska
Czapka ma formę klasycznej beanie z wywinięciem, wykonaną ręcznie na drutach ściegiem pojedynczym ściągaczowym. Dzięki temu elastycznie dopasowuje się do głowy i dobrze trzyma się w trakcie noszenia, zachowując przy tym lekkość. Wywinięcie tworzy dodatkową warstwę dzianiny nad uszami i pozwala delikatnie regulować wysokość czapki – w zależności od tego, czy wolisz bardziej przylegający, czy nieco luźniejszy efekt. Konstrukcja jest dopasowana, bez nadmiaru materiału na czubku, więc czapka nie opada i nie tworzy „worka” z tyłu.
Jak ta czapka sprawdza się na co dzień
- Cienka, lekka dzianina z baby merino i moheru – daje odczuwalne ciepło w sezonie przejściowym bez przegrzewania głowy w dodatnich temperaturach.
- Wyraźny, miękki włos na powierzchni – tworzy wizualnie miękki, otulający efekt i dodaje faktury stylizacji, przy jednoczesnym ryzyku lekkiego podgryzania u bardzo wrażliwych osób.
- Ściągaczowy ścieg na całej czapce – zapewnia elastyczne dopasowanie do różnych obwodów głowy w ramach rozmiaru, co ułatwia wspólne noszenie modelu przez mamę i dziecko w swoich wariantach.
- Wywinięcie jako dodatkowa warstwa nad uszami – poprawia odczuwalną ochronę przed chłodnym wiatrem właśnie tam, gdzie większość osób najbardziej marznie.
- Połączenie dwóch nitek przędzy – zwiększa odporność dzianiny na odkształcanie i mechacenie, co pomaga zachować estetyczny wygląd czapki przy prawidłowej pielęgnacji.
- Intensywny czerwony kolor w chłodnej tonacji – wyróżnia czapkę na tle okryć wierzchnich i ułatwia szybkie odnalezienie dziecka w tłumie, ale wymaga lubienia wyrazistych dodatków.
- Ręczne wykonanie na drutach – pozwala na dopracowanie napięcia oczek i miękkości dzianiny, dzięki czemu czapka układa się naturalnie, bez sztywnych zagięć.
Detale i dodatki do kompletu
Czapka wykończona jest odpinaną metką z ekoskóry z logo NitkoweLove, którą można łatwo odpiąć na czas prania lub jeśli preferujesz całkowicie gładką powierzchnię. Jeśli szukasz uzupełnienia zestawu, możesz dobrać pasujący kolorystycznie szal, chustę lub komin, tworząc spójny komplet, np. w formie czapka i szalik merino. Aby zachować właściwości wełny i ograniczyć mechacenie, warto zapoznać się z krótką instrukcją pielęgnacji wełny dostępną tutaj i stosować delikatne pranie ręczne.
Opinie o AUREA – ręcznie robiona ciepła czapka beanie z baby merino + moher i jedwab damska / dziecięca 16/14 Czerwony
- 5/5Opinia potwierdzona zakupemPiękna, starannie wykonana, ciepła.2025-12-12
- 5/5Opinia potwierdzona zakupemCzapka fantastyczna! Lekka, uciągliwa i bardzo miękka... jak delikatny puszek na głowie2024-11-28
- 5/5Opinia potwierdzona zakupemMięciutka, bardzo lekka i ciepła. Polecam!2024-11-21
- 5/5Opinia potwierdzona zakupemCiepła, lekka i bardzo ładna czapka (mój drugi zakup). Polecam wszystkim.2024-02-03
- 5/5Opinia potwierdzona zakupemPiękna , lekka jak piórko i ciepła.2023-11-28
















