AUREA – ręcznie robiona ciepła czapka merino z moherem i jedwabiem damska 30/28 Niebieski
|
Robię wszystko, by oddać rzeczywisty kolor Pamiętaj, że kolor może się różnić Jeśli jest więcej zdjęć, warto obejrzeć wszystkie |
Cienka, lekka czapka typu beanie AUREA, ręcznie robiona na drutach z dwóch nitek: gładkiej wełny z merynosa (baby merino) oraz puszystej przędzy z moherem i jedwabiem, o wyraźnym miękkim włosie w głębokim niebieskim kolorze. Dostępność konkretnych rozmiarów (damska lub dziecięca) sprawdzisz po kliknięciu w wybrany wariant – część czapek wysyłana jest od ręki, część powstaje na zamówienie.
Niebieska AUREA – kiedy będzie dobrym wyborem
Ta cienka, ale otulająca czapka wełniana sprawdzi się w okresach przejściowych: na chłodniejszą jesień i wiosnę, gdy szukasz czegoś lżejszego niż typowa, bardzo gruba ciepła czapka zimowa. Dzięki elastycznemu ściągaczowi pasuje zarówno na głowę kobiety, jak i starszego dziecka, jeśli preferujecie swobodny, delikatnie opadający fason. Połączenie baby merino z moherem i jedwabiem daje wrażenie miękkiego otulenia, ale nie jest to model dla osób o bardzo wrażliwej skórze, które odczuwają każdą, nawet lekką „igiełkę” wełny. Jeśli Twoim priorytetem jest maksymalny brak odczuwania włókien na skórze, lepszym wyborem może być czapka z gładkiej, niepuszystej przędzy.
Wełna baby merino z moherem – jak odczuwa się ją na skórze
W czapce zastosowałam dwie nitki: gładką, w 100% z baby merino z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100 oraz delikatną, puszystą nitkę z 75% moheru i 25% jedwabiu, co przekłada się na lekką, sprężystą dzianinę z widocznym włosem. W praktyce od środka czapka daje odczucie miękkiej, elastycznej wełny merino, a od zewnątrz – otulającej, lekko „chmurowej” struktury moheru, która przyjemnie izoluje, ale może być wyczuwalna dla bardzo wrażliwej skóry wokół czoła czy uszu. Jeśli zwykle reagujesz na moher szczypaniem lub swędzeniem, warto brać pod uwagę możliwość delikatnego „podgryzania”.
Klasyczny krój beanie bez wywinięcia
Krój AUREA to jednolita, dziergana od dołu czapka beanie bez wywinięcia, oparta na pojedynczym ściągaczu, który naturalnie dopasowuje się do kształtu głowy. Elastyczna struktura sprawia, że obwód dobrze trzyma się na miejscu, a górna część lekko opada, tworząc swobodny, klasyczny kształt – odpowiedni zarówno do codziennych stylizacji, jak i bardziej uporządkowanego, stonowanego wyglądu. Brak wywinięcia oznacza cieńszy pas nad czołem niż w modelach z podwójną warstwą dzianiny; to rozwiązanie dla osób, które nie potrzebują bardzo mocnego dogrzania zatok, ale chcą czuć otulenie w chłodniejsze, przejściowe dni.
Jak AUREA zachowuje się w codziennym noszeniu
- Cienka, lekka dzianina – czapka dobrze układa się na głowie i nie powoduje uczucia ciężaru nawet przy dłuższym noszeniu.
- Pojedynczy ściągacz na całej wysokości – zapewnia elastyczne dopasowanie do kształtu głowy i pomaga utrzymać czapkę na miejscu przy codziennych aktywnościach.
- Połączenie baby merino z moherem i jedwabiem – daje przyjemne, otulające ciepło odpowiednie na jesień i wiosnę, bez efektu typowo „grubej” zimowej czapki.
- Wyraźny, miękki włos na powierzchni – tworzy subtelnie elegancki efekt, dzięki czemu czapka handmade pasuje również do prostych, bardziej uporządkowanych stylizacji miejskich.
- Wysoka odporność na mechacenie – ogranicza szybkie zużycie wizualne, co pozwala dłużej zachować estetyczny wygląd dzianiny przy regularnym użytkowaniu.
- Naturalne włókna z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100 – mogą być istotne, jeśli zwracasz uwagę na bezpieczeństwo przędzy używanej także w akcesoriach dziecięcych.
- Ręczne wykonanie na drutach – każda czapka jest osobnym egzemplarzem, co wiąże się z drobnymi różnicami w ułożeniu dzianiny, ale też z większą kontrolą nad jej elastycznością i wykończeniem.
Detale wykończenia i dodatki do kompletu
Czapka wykończona jest odpinaną metką z ekoskóry z logo Nitkowe Love, którą możesz łatwo zdjąć przed praniem, jeśli zależy Ci na maksymalnej delikatności pielęgnacji. Do tej beanie dobierzesz pasujące kolorystycznie chusty, szale lub kominy, jeśli szukasz bardziej spójnego zestawu, na przykład czapka i szalik z wełny merino o podobnej stylistyce. Aby zachować kształt i właściwości włókien, rekomenduję pranie ręczne w letniej wodzie – więcej wskazówek znajdziesz w krótkim poradniku o pielęgnacji wełny.
Opinie o AUREA – ręcznie robiona ciepła czapka merino z moherem i jedwabiem damska 30/28 Niebieski
- 5/5Opinia potwierdzona zakupemCzapka śliczna, starannie wykonana, fason idealny dla mnie. Spodziewałam się grubszej dzianiny, ale i tak jest fajna, na pewno będę nosiła, pasuje idealnie do mojego granatowego płaszcza.2025-11-21Odpowiedź sklepuCieszę się, że pasuje :) niech się pięknie nosi. Mam w ofercie cieplejsze modele. Więc zapraszam gdy będzie potrzeba.
- 5/5Opinia potwierdzona zakupemCzapka miękka, ciepła i śliczna. Kolor taki jaki chciałam. Wreszcie znalazłam czapkę, w której wyglądam całkiem nieźle.2024-01-30
- 5/5Opinia potwierdzona zakupemCzapka jest śliczna, mięciutka, starannie wykonana. Kolor śliwka na żywo piękniejszy niż na zdjęciach.2023-11-25
- 5/5Opinia potwierdzona zakupemCzapka bardzo piękna, mięciutka2023-11-03
- 5/5Opinia potwierdzona zakupemCzapka jest wygodna, miękka i ciepła.2022-12-08





















